reklama

Sexsymbol Votavová podporuje dětské divadlo

reklama

Finalistka České Miss a jedna z nejžádanějších českých fotomodelek Kateřina Votavová se rozhodla finančně podpořit projekt, který by od ní asi nikdo nečekal – unikátní divadelní projekt pro děti z dětských domovů a nemocnic.

Přitom je to z její strany vlastně normální věc. „Mám děti strašně ráda, i když sama ještě žádné nemám. Obdivuji jejich upřímnost, a je mi líto těch dětí, které nemají rodiče, nebo které jsou upoutány na nemocniční lůžko. Děti si svůj osud nevybírají a on k nim někdy není zrovna přívětivý, a tak když se naskytla možnost podpořit speciální divadelní projekt, který je alespoň na chvíli rozptýlí, který jim přinese radost, šla jsem do toho,“ vysvětluje Kateřina, proč si ze všech oblastí charity vybrala právě tento. „A je tu ještě jeden důvod – to představení pracuje s lidovými říkadly, písněmi a tanci, a podle mě je důležité v dětech probouzet lásku k českým tradicím, rozvíjet jejich fantazii, hudební cítění a ukazovat krásu českého jazyka.“

Hned na premiérovém představení, které se konalo v pražském Betynkalandu, projede celou republiku a bude mít sto zastávek, byla Katka přítomna, a děti na ni reagovaly úžasně. Fotily se s ní, vyptávaly se jí na její život, na to, jaká byla jako malá holka. A ona jim s úsměvem odpovídala, a když přišla chvíle na to, že se budou muset rozloučit, nechtěly ji pustit. Objaly ji a doslova na ní visely.

Katka přiznala, že ji to dojalo. „Děti dokážou člověka neskutečně nakopnout a pomohou mu uvědomit si, že i když člověku někdy není hej, je důležité se na život pořád smát. Děti jsou velmi moudré bytosti, to jen my dospělí máme někdy tendence je podceňovat.“

I když má modelka za sebou herecké zkušenosti z filmu Modelky s.r.o. a nově moderuje televizní pořad Trendy bez limitu, potřebu v představení, které se rozhodla svým jménem i finančně podpořit, prý nemá. „Raději budu jezdit na jednotlivá představení a dívat se, jak rozdávají radost, než aby dětem kazila zážitek,“ říká s nadsázkou.

Foto: David Laňka

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama