reklama

Správná pětka pro vaši pohodovou dovolenou aneb lékárnička na cesty

reklama

S blížícím se létem a dobou dovolených se lidský organismus dostává do prostředí, které pro něj není zcela typické. Prázdniny u moře, nebo třeba i na horách, s sebou mohou přinášet mnoho nepříjemných zdravotních potíží. Proto bychom neměli zapomínat mít vždy u sebe lékárničku s vhodnými přípravky, které nám mohou ulevit od nepříjemností. Jednotlivé země se liší a stejně tak i specifické produkty, které jsou do nich vhodné. Samotná neznalost přípravků v místě pobytu pak může mít za následek, že s výsledkem ošetření nejste spokojeni, o výši ceny ani nemluvě. Je tedy dobré mít v cestovní lékárničce to, co máte již ověřené a zakoupíte u nás v  lékárně. Pokud tedy vyloženě nepotřebujete léky předepsané lékařem, přinášíme vám praktický seznam přípravků, které by ve vaší domácí, nejen cestovní, lékárničce neměli chybět.

Spáleniny nejen od sluníčka

Pokud to v létě přeženeme s opalováním, naše kůže trpí. Hledáme rychlou a účinnou pomoc, která spálené kůži uleví. Výborným prostředkem jsou přípravky s obsahem aloe vera, které pokožku uklidní a zároveň regenerují. Ideální je forma spreje, která je obzvlášť vhodná na citlivou pokožku spálenou od slunce, kdy je roztírání přípravků bolestivé. Doporučujeme Fytofontana Aloe Vera sprej, který obsahuje vysokou koncentraci výtažku z aloe vera. Má chladící účinky, poskytuje pokožce úlevu a osvěžuje ji. Je to všestranný pomocník, který by v letní lékárničce neměl chybět. Využijete ho nejen po slunění, ale i na jiné spáleniny a také po bodnutí hmyzem. Chladivý mentol pak poskytuje úlevu unaveným a oteklým nohám. Zakoupíte ve vybraných lékárnách nebo na internetu za doporučenou cenu 165 Kč.

Ženské problémy z letního koupání

Z gynekologického hlediska představuje letní koupání pro mnohé ženy nebezpečí v podobě vzniku nepříjemných mykóz. Příznaky jsou známé – svědění a pálení, zvýšený výtok, bolest při pohlavním styku a podobně. A tak hledáme pomocníka, který by ulevil rychle těmto problémům. Vaginální čípky Fytofontana Gyntima Probiotica Forte eliminují bakteriální a mykotické infekce a fungují jako léčba mírných či silnějších výtoků. Použijte je okamžitě, jakmile se vyskytnou první obtíže. Obsažené přírodní látky zajišťují přirozenou biologickou rovnováhu v pochvě. Kvůli zvýšení účinnosti vaginální čípky obsahují olej Tea tree, který výrazně účinkuje proti bakteriím a plísním způsobujícím infekce, odstraňuje výtoky, pálení, tlumí svědění. Složení je obohaceno o výtažek ze šalvěje, která má antimykotické, protizánětlivé, dezinfekční a hydratační účinky. Zakoupíte v lékárnách nebo na internetu za doporučenou cenu 209 Kč.

Nachlazení z klimatizace

V létě se často potýkáme s nastydnutím, které vzniká přechodem z rozpáleného letního dne do silně klimatizované místnosti, což může být na první dojem příjemné, ale náš organismus trpí. Nachlazení nás tak překvapí naprosto neočekávaně. Proto je dobré mít u sebe Fytofontana Citrovital kapky, které jsou přírodním prostředkem se širokým spektrem účinnosti. Mají v sobě totiž látky získané z jadérek grapefruitu, které obsahují hlavně bioflavonoidy. Tyto kapky přirozeně zvýší vitalitu a obranyschopnost organismu a my se tak lépe můžeme bránit nepříjemnému nachlazení. Navíc pomáhají chránit tělo proti nepříznivým mikroorganismům, s nimiž se na dovolených často setkáváme, a tak příznivě přispívají k mikrobiální rovnováze trávicího systému. Zakoupíte v lékárnách a na internetu za doporučenou cenu 148 Kč.

Letní koupání – vyžeňte vodu z uší

Koho nepotkala na letní dovolené při dovádění ve vodě nepříjemnost, kdy nám uvízla voda v uchu. Pokud to potkalo i vás, víte, o čem je řeč. Když tekutina nezmizí sama od sebe, je třeba ji co nejdříve z ucha odstranit, aby nedošlo k zdravotním komplikacím. Od těchto obtíží nám pomůže Fytofontana Aurecon Dry spray. Je určen na odstranění vody z ucha a to přirozenou cestou. Obsahuje totiž denaturovaný líh, který během několika minut odstraní přebytečnou vlhkost, a proto představuje účinnou pomoc při předcházení různým ušním problémům. Zakoupíte ho v lékárnách a na internetu za doporučenou cenu 158 Kč.

A co pro děti?

Maminky často řeší (a nejen o prázdninách) bolesti uší malých dětí. Příčiny mohou být různé, ať už nesprávné čištění ušního mazu nebo počínající zánět. Pokud dáváte přednost přírodním prostředkům, tak je nasnadě použití olejů. Ty pomáhají odstraňovat ušní maz a tlumí i nepříjemné projevy bolesti. Přírodní oleje zároveň chrání pokožku uvnitř ucha proti nežádoucím mikroorganismům. Na bázi olejů jsou například kapky Fytofontana Aurecon drops forte Junior. Tyto kapky jsou vytvořené speciálně pro citlivé dětské ucho. Zmírňují bolesti ucha, ale také jsou vhodné k pravidelné péči o dětské uši. Přípravek příznivě působí při mírných zánětech pokožky vnějšího zvukovodu, středního ucha a bubínku nacházející se v počátečním stádiu. Pokud kapky použijete při bolestech způsobených záněty, působí tak antisepticky proti jejich původcům. Fytofontana Aurecon drops forte Junior jsou určené pro děti od 6 měsíců a zakoupíte je v lékárnách a na internetu za doporučenou cenu 132 Kč.

Gyntima_vag_cipky_probiotica_forte hp_0812_schemat_letak_DL_EN_final.indd ???????????????????????????????? ???????? Aloe Vera sprayAurecon-dry-spray

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama