reklama

Tip na víkend: Oblíbený hudební festival v Českém Krumlově zve na atraktivní koncertní a doprovodný program

reklama

Letošní 28. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov je v plném proudu, za intenzivními kulturními a společenskými zážitky do magického města na Vltavě míří domácí i zahraniční návštěvníci. Nenechte si ujít událostmi nabitý víkendový festivalový program!

Českokrumlovské zámecké divadlo, jedno z nejstarších dochovaných barokních divadel zámeckého typu, patří k unikátům světového významu. V pátek 26. července si můžete přímo v autentických prostorech užít operu-baletTerpsichoraz uměleckého odkazu G. F. Händela. Dobová interpretace, kulisy, kostýmy, nástroje, choreografie… a dokonce i dobová gastronomie. O hudební stránku se postará soubor Musica Florea, taneční složka je dílem Hartig Ensemble, volného uskupení profesionálních tanečníků.

Páteční večer ozdobí také další z očekávaných událostí letošního festivalového programu. Kouzlo barokní hudby – společnýkoncert sopranistek Kristýny Kůstkové a Nikoly Uramové, výrazných osobností nastupující pěvecké generace. Na respiriu před vzácnou historickou budovou Zámecké jízdárny v areálu českokrumlovského zámku v jejich svěží, osobité interpretaci zazní skladby klasiků J. S. Bacha, A. Vivaldiho, C. Monteverdiho a G. F. Händela. Společně vystoupí s Barocco sempre giovane, komorním souborem, který je složený z mladých českých profesionálních hudebníků.

Thriller, Black Or White, I Just Can‘t Stop Lovin‘ You… Kdo by neznal hity Michaela Jacksona! A kdo by si je nechtěl poslechnout live v nových aranžích v podání Dashi, Nadi Wepperové, Dušana Kollára, Dušana Marka, Filharmonie Hradec Králové a Moondance Orchestra Martina Kumžáka! Jedinečná příležitost se vám naskytne v sobotu 27. července. Festivalový koncert Michael Jackson Symphonyse koná pod širým nebem v Pivovarské zahradě ve starobylé městské čtvrti Latrán.

Klášterní kostel Božího Těla a Panny Marie Bolestné, součást areálu bývalého minoritského kláštera, bude v neděli 28. července hostit dopolední komorní koncert Vrcholná varhanní díla. Za varhany usedne olomoucký rodák Karel Martínek, který se vedle interpretace širokého spektra varhanní literatury věnuje improvizaci a kompozici. 

Příjemné zpestření nabízí doprovodný festivalový programLetním kině Kooperativy. V pátek 26. července si můžete na velkém plátně v původně renesanční Pivovarské zahradě vychutnat aktuální filmový hit Bohemian Rhapsody. Vstup na všechny projekce je zdarma.

A na závěr tip, který vám ušetří spoustu stresu a času. Nechte auto doma a do Českého Krumlova se vydejtepřímým vlakem ČD z pražského Hlavního nádraží, který vás do Krumlova a zase zpátky přiveze za necelé tři hodiny – pohodlně a bez starostí s parkováním. Cestující, kteří přijedou vlakem na víkendové festivalové koncerty, navíc získají Český Krumlov Card se vstupy do pěti krumlovských expozic zdarma!

Zvýšení komfortu pro festivalové hosty sleduje spolupráce s firmou BUSEM České Budějovice, která zajistí pro návštěvníky minimálně tří sobotních koncertů autobusovou dopravu z Českých Budějovic, Lipna a Prachatic zcela zdarma. Po skončení koncertu budou milovníci hudby odvezeni zpět.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama