reklama

Velikonoce 2018: Češi míří do lázní. O tradice nepřijdou

reklama

Tuzemská lázeňská zařízení navštívilo v loňském roce 855 405 hostů. Podle údajů Českého statistického úřadu tu celkem strávili 7 374 679 nocí. První letošní nápor hostů – jarní prázdniny – mají lázeňská města za sebou. Druhý je čeká na přelomu března a dubna během Velikonoc.

V roce 2017 převažovali mezi lázeňskými hosty domácí Češi, těch sem dorazilo 456 865. Z cizinců v návštěvnosti vedli Němci (198 590 hostů), druzí byli Rusové (65 243 hostů). Nadcházející velikonoční svátky oslaví v lázeňských městech opět hlavně Češi. „I když Češi čím dál častěji vyrážejí na Velikonoce mimo domov, o tradice nechtějí být ochuzeni.

Proto vedle klasických lázeňských pobytů nabízejí hotely ubytování spojené s velikonoční tematikou. V menu hotelových restaurací se například objevují tradiční velikonoční pokrmy a nechybí ani volnočasové aktivity spojené s oslavami příchodu jara. Velikonoční pobyty jsou tak určeny pro zákazníky, kteří chtějí spojit relax s velikonočními zvyky,“ uvedl Richard Šipoš z portálu Spa.cz, který se specializuje na prodej lázeňských a relaxačních pobytů.

Kromě tuzemských lázní Češi čím dál častěji navštěvují i lázeňská zařízení v zahraničí. V současné chvíli nabízíme přes sto velikonočních pobytů v lázních a wellness hotelích v Čechách, na Moravě, Slovensku i v Maďarsku. Zájem o tuzemské lázeňské pobyty během Velikonoc meziročně stoupl až o 60 procent, u zahraničních je to o 22 procent,“ popsal Richard Šipoš.

Podle průzkumu jen devět procent Čechů vnímá Velikonoce jako náboženský svátek. Pro většinu Čechů symbolizují příchod jara.U velikonočních pobytů se naši zákazníci víc zajímají o okolí hotelů. Pobyty využívají totiž nejen k relaxaci, ale i jako první příležitost k jarním výletům. Pro spoustu lidí je to zároveň poslední možnost užít si sníh. Populární jsou tak lázeňské hotely s dobrou dostupností lyžařských sjezdovek,“ doplnil Richard Šipoš.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama