reklama

VÍKENDOVÝ TIP: Statek v Kašperských Horách slaví 20 let a připravuje program pro širokou veřejnost,

reklama

Zveme vás na slavnostní akci do města Kašperské Hory k oslavě 20. narozenin zdejšího Statku, který se zabývá bio zemědělstvím. Vůbec poprvé zde návštěvníci budou moci ochutnat steaky z kvalitního masného plemena simentál a připravený je i bohatý kulturní program.

Statek v Kašperských Horách chová kolem 500 kusů dobytka, který pase na loukách kolem Kašperských Hor a směrem k centrální Šumavě. Veškerá produkce firmy je v přísném BIO režimu a místní plemeno je velmi dobře ceněno. O nadcházejícím víkendu budou moci poprvé občané i návštěvníci Kašperských Hor ochutnat steaky z tohoto kvalitního zvířete. Své umění bude předvádět hlavně kuchař hotelu Kašperk, který je držitelem několik mezinárodních ocenění a certifikátů.

Kašperskohorské náměstí ožije dávnou tradicí, kdy se na náměstí mimo jiné obchodovalo s dobytkem a s koňmi, protože přímo na náměstí budou moci diváci obdivovat kvalitu zvířete při komentované aukci, v ohradě bude umístěno několikaměsíční tele, ovce a další. Po celý den se na náměstí bude konat farmářský trh s doprovodným program pro celou rodinu.

KDY: Sobota 28. května od 9:00

KDE: Kašperské Hory – náměstí

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama