reklama

Známe finalistky BATIST Nej sestřičky 2015. Čeho se bojí Michaela Fialková od Pavla Trávníčka?

reklama

O zdravotních sestřičkách se často říká, že jsou to andělé. BATIST Nej sestřička je tedy soutěž těch nejlepších andělů českých zdravotnických a sociálních zařízení. Cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru z odborného hlediska i z pohledu lidského.

Na nedělní den bylo v Hotelu Majestic Plaza připraveno setkání finalistek jmenované soutěže. Zdravotní sestřičky, které se do finále probojovaly, přijely z celé České republiky a mezi ně dorazila i řada osobností. Vlastík Harapes dorazil na setkání s rozvernou náladou. Sestřičce z urologie položil otázku, co muži zanedbávají? „Především prevenci, pane Harapes, doufám, že vy chodíte na prohlídky“ odvětila mu jedna z finalistek. „Ano, ano, byl jsem už několikrát,“ dodal Vlastík. Já myslím, že lék je i víno, nesmí ho být moc, ale každý den trošku a člověk se cítí dobře dodal. Do soutěže se letos přihlásilo celkem 454 sestřiček z různých nemocnic po celé České republice. „Jsem rád, že tato akce, která má za cíl poděkovat zdravotním sestřičkám za jejich práci, má čím dál větší oblibu, proto je letošních finalistek celkem 15. Letos poprvé budou dané sestřičky fotit kalendář“ uvedl pořadatel soutěže David Novotný. Česká Miss a zpěvačka Jitka Válková dorazila v letním outfitu a zářila štěstím „Jsem nyní šťastná s přítelem. Já mám příhody se sestřičkami velmi dobré, jednou jsem omdlela, když jsem viděla krev, to není nic pro mě. Sestřička stála nad mnou a dala mi vodu, já jsem začala znova dýchat“ dodala Válková.

Spousta celebrit 

Další osobností, kterou byl Pavel Trávníček s přítelkyní Monikou Fialkovou. Monika prozradila, „že nesnáší píchání injekcí, mám z toho noční hrůzu. Když mi mají píchat injekci, tak musím mít zavřené oči, musí mě Pavel držet za ruku a musím počítat do deseti,“ dodává Monika. Princ Pavel Trávníček vypadá ve skvělé kondici. Možná to je i tím, že chystají s Monikou v nejbližší době svatbu. „V mém věku jsem rád za každý den, Moniku miluji a užívám si nyní života,“ dodal Pavel. Hlavní představitelé Fantoma Opery Radim Schwab a  Michaela Gemrotová obdivovali sestřičky už v sobotu po představení Fantom Opery, kam celá patnáctka sestřiček zavítala. Plánuji svůj narozeninový koncert na půlku července na multikulturní lodi Niké na 18. července v Praze zval sestřičky na další vystoupení. „Já jsem měl pořád rozbitá kolena, když jsem byl malý, hrál jsem fotbal. Když jsem byl větší, tak jsem jezdil na kole, jednou jsem spadl přes řidítka a měl jsem otřes mozku, v nemocnici byly samé hodné sestřičky a večer mi četly pohádky,“ prozradil své útrapy v mládí Schwab. „A teď díky výšce tak se bouchám do hlavy,“ upřesňuje své útrapy Radim. Sestřičky shlédly sobotní představení Fantom Opery s hlavními představitelkou Michaelou Gemrotovou, Radimem Schwabem a Tomášem Vaňkem. „Jsme všichni nadšené,“ dodaly finalistky Batist Nej sestřičky. Marcela Březinová dorazila z chalupy, kde v současné době jsem jako dělnice. „Já jsem se rozhodla, že během léta budu rekonstruovat chalupu, tak natírám plot, lezla jsem po střeše, což jsem už řekla, že nebudu dělat, protože jsem málem spadla. Zakymácel se žebřík a já jsem byla jak artista v cirkusu, naštěstí mi pomohl syn Honza, jinak bych byla polámaná na kusy,“ prozradila Marcela své letní úmysly o prázdninách. Ivana Jirešová vzpomíná na sestřičku při porodu. „Byla hrozně na mě přísná, já jsem se jí bála, a když byl samotný porod, tak jsem zakřičela a ona byla šťastná, že jsem konečně promluvila a zařvala, takhle přišla na svět malá Sofinka,“ prozradila utrpení při porodu Ivana Jirešová.

Je hezké, že si jejich práce váží

Marketingový ředitel BATIST Medical a.s. Pavel Mikyska poděkoval všem přítomným sestřičkám za jejich obětavou práci slovy: „Jste ve zdravotnictví opravdu důležité, jste prvním článkem mezi pacientem a osobou, která je ošetřuje a zasloužíte si obdiv.“ Mgr. Soňa Marková, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny zdůraznila, že je v jejím zájmu, aby docházelo ke zvyšování počtu zdravotních sester ve zdravotnictví. Aby bylo dostatek personálu v nemocnicích a pacienti měli dobrou a kvalitní péči. „Jsem ráda, že zdravotní sestřičky mají svou soutěž, kde je to hlavně o sympatiích,“ dodala Soňa. Předseda rady oblasti okresu Náchod Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje Radek Jakubský: „Tato akce má velký význam pro město Náchoda a jejich podnikatelské subjekty, také dochází k návštěvě města, což je velmi dobré z podnikatelského hlediska,“ dodal Jakubský. Finálový večer BATIST Nej sestřička se bude konat v sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě v sobotu 3. října 2015.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama